Predaj z dvora

Bylinné soli do kúpeľa 

 

 

 

 

 

Bylinkové olejčeky

„Olejčeky sú vyrábané z vypestovaných byliniek z našej záhrady alebo z divo rastúcich byliniek. Použité sú rôzne druhy byliniek ako fialka, harmanček, levanduľa, ľubovník, materina dúška, myší chvostík, nechtík, pagaštan, pamajorán, rakytník, repík, skorocel, žihľava a mnohé iné.“ Alchemylka
Olejčeky sú macerované za studena v kvalitných bio olejoch lisovaných za studena : olivový, hroznový, sezamový, ľanový. Sú plnené do fľaštičiek zo skla v objeme 100 ml.

Bylinkové mastičky

“Mastičky sú vyrábané z vypestovaných byliniek z našej záhrady alebo z divo rastúcich byliniek. Použité sú rôzne druhy byliniek ako fialka, harmanček, levanduľa, ľubovník, materina dúška, myší chvostík, nechtík, pagaštan, pamajorán, rakytník, repík, skorocel, žihľava a mnohé iné.” Alchemylka
Mastičky sú macerované v rastlinnom tuku – kokosovom oleji ako vegan verzia alebo tradične v živočíšnom tuku s jemnou prímesou bylinných esencií. Do mnohých sú pridávané oleje v BIO kvalite (olivový, slnečnicový, hroznový, jojobový, mandľový) alebo nerafinované maslá (bambucké, kakaové) pre vyššiu kvalitu výrobku.

Mastička na herpes
Táto mastička je zložená z organických byliniek, olejov a masiel v bio kvalite, ktoré účinne bojujú proti vírusom. Vyrobená je viac násobnou maceráciou všetkých zložiek, pre silnejší účinok.
Pomáha pri liečbe herpesov (oparov) vyvolaných vírusom herpes simplex.
Postihnuté miesto jemne potierame (viackrát denne, teda podľa potreby) a to už aj pri prvých príznakoch tvorenia herpesu. Je možné použiť na akékoľvek miesto na tele.
! Na potieranie je vhodné použiť jednorazovú tyčinku, nie prst…aby sme si neinfikovali celý obsah mastičky.
Objem : 20 g

Skorocelová mastička
Použitie : je vhodná na každodenné použitie, akné, ekzémy, rany, štípance, začervenanie, modriny, pomliaždeniny a zle hojacie sa rany.
Objem : 20g ; 40g

Rebríčková mastička
Použitie : pomliaždeniny, modriny, škrabance, zapálené a zle hojace sa rany, hnisajúce rany, uštipnutia hmyzom, ekzémy, zápaly, kŕčových žíl, vredy predkolenia, ale najmä na použitie zapálenej zlatej žile . Má dezinfekčné a protizápalové účinky
Objem : 20g ; 40g

Nechtíková mastička
Masť na každodenné použitie, na problémovú pleť s ekzémom či akné, na suchú a podráždenú pokožku, ale aj na pokožku spálenú od slnka, na popáleniny. Mastička je vhodná aj pre deti s plienkami – proti zapareninám, A keďže je repík aktívnou zložkou mastička je vhodná na ošetrenie popraskanej pokožky, tíši zápalový proces na koži.
Objem : 20g ; 40g

Ľubovníková mastička
Hojí popáleniny všetkých druhov, regeneruje svalstvo, hojí pooperačné rany, jazvy, popraskanú kožu, má antiseptické účinky. Vhodná na spálenú kožu od slnka, na popraskanú kožu, popáleniny, ošetrovanie jaziev.
Objem : 20g ; 40g

Levanduľová mastička
Má upokojujúci účinok, využitie pri úzkosti, napätí a nervozite, pomáha tíšiť migrénu, bolesti hlavy. Má protizápalové účinky a teda pomáha pri kožných chorobách – môžete ju vyžiť ako denný krémik. Vhodný aj pri liečbe chrípky a nachladnutia. Účinná na uvoľnenie svalstva.
Objem : 20g

Fialková mastička
Každodenné ošetrenie pleti, suchá pleť, začervenanie
Fialkové výrobky sa skvele hodia na denné použitie pri problémovej pleti, pokožke. Používame na suchú pleť a pokožku, pri problémoch s akné, na podráždenú pokožku, začervenanie a spálenú pokožku od slnka.
Objem : 20 g

Dúšková mastička s mentolom
Ošetrovanie nošteka pri chrípke a nachladnutí, pri upchanom nose.
Vynikajúca na ošetrenie nosa pri chrípke a nachladnutí. Hojí a regeneruje nos a pokožku okolo nosa. Vďaka mentolu uľahčuje dýchanie, uvoľňuje nosové dutiny. Vhodná aj na natieranie hrudi pri zápaloch priedušiek.
Objem : 20 g

Šípková mastička – z lupienkov ruží
Kombinácia lupienkov ruží, nechtíka, levanduľa a harmančeka macerovaných v bambuckom a kakaovom masle, v mandľovom oleji s pridaním včelieho vosku – vám zaručí komplexnú ochranu pleti v letno alebo zimnom období. Mastička vyživuje, rozjasňuje, hydratuje, vyhladzuje jemné vrásky a spevňuje pokožku. Pomáha eliminovať zápalové procesy na koži (akné, vyrážky, ekzém…), hojiť drobné poranenia a pomáha uľaviť pokožke po nadmernom opaľovaní.
A nakoniec mastička jemne vonia po ružiach, preto napĺňa aj relaxačný charakter využitia – ruža je totiž aj antimigrenózna a teda vhodná na využitie pri migrénach alebo relaxačné masáže.
Objem : 20g ; 40g

Balzam na pery

 

Rôzne druhy : malinový s práškom z lyofilizovaných malín, vanilkový s medom, kakaovo-kávový, škoricový s cejlónskou škoricou, mangový, marcipánový…
Zloženie : použité sú nerafinované maslá ako kakaové a bambucké v bio kvalite, ktoré sú doplnené o bio oleje a esenciálne oleje alebo bylinkové extrakty.
Použitie : balzamy sú predurčené na použitie na pery v zimnom, ale aj v letnom období, keď sú pery vystavované slnečným lúčom alebo mrazu. Pomáha pery hydratovať, hojiť a udržiavať zacelené a bez poškodení.
Tento balzam však môžete využiť aj na iné poškodenia na pokožke, ktoré sú suché, podráždené, či dehydratované. Alchemylka

 

 

Ovocné sirupy

Ovocné sirupy : bazový z plodov, čučoriedkový, ríbezľový
“Sú varené šetrným spôsobom pre zachovanie všetkých výživných látok a vitamínov. Pridaný cukor sa v sirupoch nachádza len v takom množstve, ktoré je nevyhnutné na ich konzerváciu.” Alchemylka

 

 

 

Liečivé – bylinkové sirupy – Alchemylka
Lipový – horúčka
Použitie : pri chrípkových ochoreniach. Pri týchto ochoreniach je pravdepodobné, že priebeh choroby bude sprevádzať aj horúčka. A práve na tieto situácie je vhodný popíjať tento sirup. Pretože lipový a bazový kvet obsahuje látky, ktoré pomáhajú znižovať teplotu počas choroby.
Môžete ho však užívať aj po lyžičkách pri hore popísaných problémoch podľa potreby alebo ako zdravšie sladidlo do čaju alebo do vody.

Pohoda a spánok
Použitie : Sirup veľmi reálne pôsobí na nervovú sústavu. Vhodný pri prejavoch nervozity, podráždenosti, napätia a nespavosti. Tak isto vhodný pri silnom dráždivom kašli, ktorý bráni pri zaspávaní a pohodovom spánku. Použitie je formou sladidla čajov alebo vôd na konzumáciu počas celého dňa, ale aj ako samostatná medicínka pri poruchách spánku, napätí a nekľudu s užitím neriedeného sirupu 1-2PL minimálne 10-15 minút pred spaním.

Priedušky a kašeľ
Použitie : sirup je určený pri chorobách horných dýchacích ciest a prejavom kašľa. Sirup sa hodí ako aj do minerálnej vody či vody z vodovodu spojením vám vznikne osviežujúci nápoj alebo aj do čaju ako liek či zdravšie sladidlo. Môžete ho však užívať aj po lyžičkách pri hore popísaných problémoch podľa potreby ako medicínku.

Prechladnutie
Použitie : toto malé zoskupenie bylín a zázvoru zaručuje vysokú účinnosť pri liečbe nádchy alebo prechladnutia. Ich spoločnými silami dokážeme nášmu organizmu pomôcť zastaviť proces choroby a posilniť ho aby sa s nachladnutím vysporiadal.

Bylinkovo-ovocné sirupy

Sirupy sú vyrábané podľa starej receptúry. Sú výlučne bez chemických konzervantov, bez akýchkoľvek noriem a 100% prírodné – organické. „Vyrobené z vlastných byliniek, pestovaných u nás na záhrade. Kde nie je používaná žiadna chémia (herbicídy, hnojivá, pesticídy…), len nami vyrobený domáci kompost.“ Alchemylka

Sirup je sezónny výrobok a počet kusov je vždy obmedzený, nakoľko je vyrábaný z čerstvých byliniek a ovocia.
Mätový sirup
Šalviovo-tymiánový sirup
Bazový sirup
Žihľavový sirup
Mätový sirup s tymiánom
Medovkový sirup s pomarančom
Pamajoránový sirup so zázvorom

Liečivé – bylinkové sirupy vyrábané za studena
Alchemylka

Smrečkový sirupček
Zloženie : mladé smrekové výhonky, cukor.
Výroba : macerácia za studena (t.j. bez varenia) pôsobením slnečných lúčov, pri čom sa zachovávajú všetky vitamíny a iné obsahové látky.
Použitie : Pre veľký obsah vitamínu C sa používa ako prevencia proti chrípke, na posilnenie imunity. nachladnutie, kašeľ, bolesť hrdla, či zápal horných dýchacích ciest.Skorocelovo-tymiánový sirupček
Výroba : macerácia za studena (t.j. bez varenia) pôsobením slnečných lúčov.
Použitie : kombinácia tymián a skorocel tlmí akútny a dráždivý kašeľ. Používa sa pri deťoch 1 ČL a dospelí 1 PL pri chorobách sprevádzaných kašľom.

Pečený čaj 

 

 

 

 

 

 

Detská výživa zo sezónneho ovocia

“Vyrába sa podľa dostupnosti ovocia.
Do detskej výživy sa pridáva len veľmi obmedzené množstvo cukru a pokiaľ je ovocie dostatočne sladké (fruktóza), cukor sa vôbec nepridáva do výrobku.
Vzhľadom na to je táto detská výživa vhodná naozaj pre malé deťúrence.” Alchemylka
Druhy : jablkovo-marhuľová, jablkovo-čučoriedková, jablkovo-hrušková, jablkovo-jahodová, jablkovo-broskyňová, jabkovo-ríbezľová

 

Chilli pasty/omáčky pre všetkých, ktorí ľúbia štipľavé

Chilli omáčka s červenou repou
Najpálivejšia z našej ponuky chilli omáčok. Červená repa dokonale dopĺňa chilli papričku Naga Morich. I keď obsahuje červenú repu – neprebíja intenzívnu chuť Naga Morich.
Objem : 70 ml

Chilli omáčka – HOT HOT CHOCOLATE
Spojenie tmavej čokolády a Trinidad 7pot choco Douglah je naozaj HOT !
Objem : 50 g

Chilli omáčka – Yellow submarine
Je najmenej pálivou i keď obsahuje chilli papričku Trinidad Moruga Scorpion yellow.
Objem 50 g

 

OMÁČKY
Portské slivky – ľahká chilli omáčka, ktorá vás zaujme ovocnou a jemne pálivou chuťou
3 základné zložky : 7 pot choco Douglah, slivky a portské víno
Objem : 210 ml

Slivková omáčka
Ovocná omáčka, ktorá sa hodí k tmavému mäsu aj k rôznym druhom syrov. Jedlo ňou môžete dochutiť aj použiť ako prílohu.
3 základné zložky : slivky, mletá škorica a perníkové korenie
Objem : 210 ml

Spagheti omáčka
Omáčka vhodná na cestoviny akéhokoľvek druhu. Poznáte tie večery, kedy nestíhate ale doma máte smutné hladné brušká. Rýchla večera s kvalitnou a domácou „spaghetti omáčkou“ je skvelou voľbou. Odporúčame doplniť parmezánom a semienkami podľa obľúbenosti 🙂
3 základné zložky : blanšírované paradajky, cuketa a bazalka.
Objem : 210 m

 

ČokoLásky

Čokolásky z dielne Lekváreň – Lieky z lúky sú lokálne zdravé „ovocné nutellky“ ktoré vyrába šikovná Miška pre všetky mlsné jazýčky. Sezónny a kvalitný produkt priamo z Banskej Bystrice.
Čisté ovocie, kvalitná tmavá čokoláda, žiadne konzervanty, éčka, či farbivá.

Ponuka Čokolások sa obmieňa nakoľko ide o sezónny produkt.
Jablková, čerešňová, brusnicová, ríbezľová, hroznová, slivková, aróniová, černicová a mnohé iné, ktoré vyjete lyžičkou priamo z pohárika 🙂